CLOSED


Grupa COLSED powstała w roku 1986 w Sabadell – Hiszpania.

Pierwszy skład zespołu to oczywiście Gabriel i Olga Tintó. W takim składzie grali do połowy lat 90-tych, kiedy to Olga odeszła od zespołu aby kontynuować studia. Gabriel pozostał w świecie muzyki i do tej pory pracuje z różnymi projektami muzycznymi. W 1999 roku do Gabriela dołączyła Elisabet Perera, Colsed znowu stał się duetem.

C L O S E D

Duet zawsze był dość tajemniczy i niewiele było o nich wiadomo. Gabriel Tintó, wokalista duetu Closed, pracował w lokalnej rozgłośni radiowej w Sabadell (Barcelona). Podczas którejś audycji , dźwiękowiec José María Pasadas, przyniósł do studia nagranie… Miało być wykorzystane do reklamy, lecz obaj stwierdzili, że warto by do niego dograć chórki, dograć wokal. I tak się stało, nie wykorzystali muzyki do reklamy, lecz Gabriel dograł do niej wokal a Olga Tintó dograła chórki. Tak powstał pierwszy przebój Closed „Living In Your Eyes”. Do wydania tego utworu namówił ich poznany w radiu i późniejszy przyjaciel David Lyme. Piosenka został wydana nakładem wytwórni DON DISCO po poleceniu jej przez Davida.

Skąd nazwa Closed? W jednym z wywiadów Gabriel opowiedział jak powstała nazwa dla duetu: „Przed wydaniem „Living In Your Eyes” zastanawialiśmy się nad wieloma nazwami, a na którejś z imprez, jeden z naszych znajomych nosił spodnie CLOSED, a na koniec żartując postanowiliśmy przyznać grupie nazwę…”

Po 3 latach od wydania „Living In Your Eyes” grupę opuścił Josép Pasadas, a w 1992 Closed (jeszcze z Olgą w składzie) wydał po hiszpańsku singiel „Algo Pasa” z wytwórnią EPOCCA MUSIC, który sprzedawany był tylko w Ameryce Łacińskiej. Olga później kontynuowała studia, opuszczając świat muzyki, a Gabriel przeniósł się do Anglii. Podczas jednej z rodzinnych wizyt w Hiszpanii spotkał Elisabet Pererę, przypadkiem życiowym było, że ona też kochała świat muzyki i postanowili wznowić działalność Closed.

Niezrozumienie się Gabriela z wytwórnią Don Disco, wstrzymało na jakiś czas kolejne wydawnictwa duetu. Jednak oni pisali kolejne piosenki i koncertowali. W tym czasie, aby zapełnić repertuar na koncertach wykonywali takie piosenki jak: „Dance For Me” (Dance With Me) z repertuaru JM Pasadasa oraz „Take My Hands” Ireny Cesar z grupy Day Dream, śpiewali też cover niemieckiego zespołu Silent Circle zatytułowany „Touch In The Night”, który był ulubionym utworem Gabriela.

Skąd wzięły się w ich repertuarze utwory Day Dream, który też odniósł sukces? W czasie pracy Gabriela w radiu, pracowała tam też Irene Cesar, która wraz z siostrą Monicą tworzyły duet Day Dream, zaprzyjaźnili się bardzo, a że Irene była autorką muzyki do wszystkich ich przebojów, pozwoliła Gabrielowi na ich wykonywanie przez Closed na koncertach.

W roku 2010 duet (już z Elisabet na wokalu) wraca z kolejną własną produkcją sygnowaną nazwą zespołu Closed, „Crazy Love”. Piosenka powstała w SHOT STUDIOS i została wydana przez IVENTI RECORDS.

W roku 2012 Gabriel i Elizabet wydają kolejny singiel „Celebration”. W tym samym roku, wydany zostaje album kompilacyjny „Closed – Compilation” między innymi z utworami „Crazy Love”, „Don’t Stop Moving”,  „Living In Your Eyes”, „Celebration” i kolejnym nowym utworem „Jambole-G”.

Nadal koncertują, wykonując już znane utwory z własnego repertuaru, jak też znane utwory, z tak zwanego nurtu „Sabadell” czyli hiszpańskiego italo-disco.