CRISTINA MANZANO

Cristina Manzano, hiszpańska wokalistka i autorka tekstów, urodzona w Sabadell w prowincji Katalonii, 26 czerwca w roku 1968.

Mając 20 lat wchodzi w skład nowo powstałej formacji SQUASH GANG, którą współtworzyła z braćmi Quijada, muzykiem Francisco oraz wokalistą José.

CRISTINA MANZANO


Wspólnie w 1986 roku nagrywają dla hiszpańskiej wytwórni Blanco y Negro przebój „I Want An Illusion„, który stał się jednym z niepowtarzalnych klasyków gatunku Italo-Disco. Należy zaznaczyć, że Cristina była współautorką wszystkich hitów Squash Gang, głównie pisząc do nich teksty.

Jednak lata 80-te to tak naprawdę tylko dwa nagrane single, oprócz wspomnianego „I Want An Illusion” w 1987 roku grupa nagrała jeszcze równie udany przebój „Moving Your Hips„. Na tym grupa zakończyła swoją działalność.

Po długich latach ciszy Cristina wraz z braćmi Quijada reaktywuje grupę i nagrywa kolejne dwa maxi single, w 2009 roku „When I Close My Eyes” oraz dwa lata później „Hey You„. Oba single wydała nowa wytwórnia płytowa Five4It Records z Hiszpanii. I tutaj kończy się wspólna historia Cristiny i Squash Gang. Bracia podejmują decyzję o nie kontynuowaniu dalszej działalności.

Cristina nawiązuje kontakt z producentem muzycznym Tony’m Costa i wkrótce owocem tej współpracy jest pierwszy solowy singiel „Stay With Me„, wydany w formie cyfrowej przez Gloobal Music w 2015 roku. Jeszcze w tym samym roku nagrywa wspólnie z Tonym Costą kolejną piosenkę „Only Dream” oraz w 2016 roku „Paradise„. Przeboje nagrane przez Tonego Costę przynoszą artystce spodziewaną popularność.

Jej utwory solowe zostają wydane na składankach serii ZYX Italo-Disco New Generation. Cristina koncertuje solowo i ostatecznie wraz z Tonym nagrywają nową wersję „I Want An Illusion”, na czym kończy się ich współpraca z uwagi na rozbieżności osobiste.

Z końcem 2016 roku Cristina związuje się z nową wytwórnią Libelula Music. Owocem tej współpracy są remixy wcześniej nagranych piosenek dla Gloobal Music oraz zupełnie nowa piosenka „Toujours„. Utwór został zaśpiewany po francusku i nieco odbiega od tego, do czego przyzwyczaiła swoich fanów Cristina. Wspolnie nagrali do tej pory 4 utwory 2 nowe i dwa odświeżone, wspomniany wcześniej „Toujurs” i nową wersję „Moving Your Hips” i „I Want an Illusion” oraz „Open Game„.