DEBORAH SASSON

Deborah Ann O’Brien, jest amerykańską aktorką operową i teatru muzycznego, śpiewającą sopranem, głównie aktywną w Niemczech.Deborah urodziła się w Bostonie 22 sierpnia 1959 roku. Jako nastolatka śpiewała w licealnym zespole. Po ukończeniu szkoły średniej studiowała śpiew klasyczny w Oberlin College w stanie Ohio i ukończyła studia z tytułem „Master of Music”.

Zadebiutowała na Broadwayu w „Show Boat”, po czym w 1982 roku Leonard Bernstein obsadził ją w roli Marii w hamburskiej produkcji „West Side Story” .

Jej pierwszym mężem był dyrygent Michel Sasson. Potem wyszła za mąż za śpiewaka operowego Petera Hofmanna, byli małżeństwem w latach 1983-1990.

Ich duet nagrał, podwójnie platynową, płytę „Rock Classics” (1982).

W 1988 roku Sasson wraz z producentami Achimem Völkerem i Horstem Vayem opracowali koncepcję muzyki pop w połączeniu z klasycznym śpiewem operowym. Od tego czasu wydała wiele płyt CD z muzyką pop. Dzięki utworom „(Carmen) Danger in Her Eyes” oraz „Passion and Pain” Sasson osiągnęła sukces i wprowadziła oba hity do top 40 w Niemczech w 1989 roku.

W jednym z wywiadów powiedziała:

  • Nie chcę dzielić muzyki na „poważną” i „rozrywkową”. Uważam, że celem muzyki jest wpływanie, a nawet zmienianie naszego życia. Muzyka może nas pocieszać, może nas inspirować. Wierzę w tę moc. Miłość to kolejna siła w życiu. Śpiew oznacza dla mnie jednoczenie tych dwóch sił. Stworzyć coś naprawdę wyjątkowego i nieporównywalnego.

Deborah Sasson nadal daje koncerty solowe z własnym zespołem oraz występuje w duecie ze śpiewakiem operowym Guntherem Emmerlichem.

Darmowy licznik odwiedzin