GAZEBO

GAZEBO

GAZEBO

Gazebo czyli Paul Mazzolini urodził się 18 lutego 1960 roku w Bejrucie, w rodzinie włoskiego dyplomaty i amerykańskiej wokalistki.

Dzieciństwo spędził podróżując z rodzicami po całym świecie.
Jako nastolatek grał w zespole rockowym, a następnie studiował grę na gitarze klasycznej w Paryżu. Przez kolejne dwa lata przebywał w Londynie, gdzie był zaangażowany w scenę punkową.

Następnie wrócił do Włoch i na początku lat 80-tych nagrał swoją pierwszą piosenkę „Masterpiece”, która w roku 1982 stała się przebojem. Rok później Gazebo wydał debiutancki album, zatytułowany „Gazebo”, na którym znalazł się wielki przebój „I Like Chopin”. Taneczno–popowy Longplay sprzedał się w wielomilionowym nakładzie, a singiel znalazł się na szczytach zestawień w 15 krajach.

Wokalista założył własną wytwórnię „Softworks” i nagrał jeszcze cztery albumy, jednak żaden z nich nie powtórzył sukcesu debiutu, aż do jesieni 2006, kiedy to singel „Tears for Galileo” osiągnął pierwszą pozycję na liście Euro dance. Album zawierał takie przeboje jak „Virtual Love” i „Ladies!”. 24 maja 2011 r. Wydał nowy singiel „Queen Of Burlesque” w iTunes, który również zyskał grono wielu fanów.

1 września 2013 roku, wydał swój pierwszy album live, „I Like … Live!”, z 21 piosenkami zbieranymi przez trzy dekady od 1982 roku. W czerwcu 2015 roku wydał nowy singiel „Blindness” który został opublikowany we wszystkich sklepach cyfrowych wraz z filmem. W listopadzie 2015 wydał album zatytułowany „Reset”…

Rok 2016 przynosi nowy album „Wet Wings”. Dwa lata później, w roku 2018 wydaje kolejną płytę „Italo by Numbers”…

Gazebo wciąż koncertuje i pracuje nad nowymi albumami. Ponadto pracuje również jako producent dla innych artystów.