O nas

Wszystkie nasze serwisy są bezpłatne dla odbiorców, ich twórcy nie czerpią z nich żadnych korzyści finansowych, wszystko tworzone jest w ramach pasjii do muzyki, non-profit.

Ta Strona poświęcona jest muzyce, począwszy od lat 20-70 XX wieku, przez szczególne i wspaniałe lata 80 i 90 kończące ubiegłe stulecie, po muzykę współczesną XXI wieku, wydaną od początku roku 2000, po dzień dzisiejszy, tak zwaną 2k z pod znaku Dance, Pop, Rock, HIRNG, Italo Disco, Euro Dance i pozostałych gatunków muzycznych….
Wykonawcy, zespoły, płyty, single, koncerty, ciekawostki i wiele, wiele więcej…
, to wszystko znajdziesz na naszych stronach.

W gąszczu postów i wstawek z YouTube bez żadnego słowa komentarza i opisu, w portalach społecznościowych, postanowiliśmy zebrać z netu, napisać od siebie, to co wiemy i opublikować najciekawsze informacje o ulubionych artystach minionego stulecia, ale też powiedzieć kilka słów o tych, którzy cały czas tworzą dobrą muzykę taneczną, popową i rockową i nie tylko…

Wszystko miało być w jednym miejscu, bez zbędnego bałaganu i bezmyślnego wklejania nieopisanych linków z portali YouTube, Vimeo, Daily Motion itp… na naszym portalu Facebookowym, który powstał 17 września 2017 roku. I tak też się stało, co dzień dodawany był co najmniej jeden ciekawy post z opisem wykonawcy lub wybranego utworu, czasami ze zdjęciem innym razem z klipem. Z czasem doszły też opisy najciekawszych wydarzeń muzycznych i zapowiedzi audycji z zaprzyjaźnionych stacji radiowych.
Aż w roku 2020 okazało się, że strona to za mało i tak 8 września powstała grupa dyskusyjna Info Music 80,90,2k Public Group, ściśle powiązana z naszą stroną Facebookową, na której to nasi odbiorcy mogą pisać własne posty i komentować nasze wstawki.

Wcześniej, jakieś 11 lat temu, w sierpniu 2009 roku, Krzysztof (Michnick) stworzył własny kanał na YouTube, w którym zamieszczał jego ulubioną muzykę. Kanał zawsze powiązany był z jego obecnym zajęciem, to jest początkowo z radiem ital4you, potem radiem italoparty, a obecnie ze stroną Info Music 80,90,2k, dla której została utworzona specjalna i ciągle rozwijana playlista w portalu Music.YouTube.

Mamy też specjalną, firmową playlistę w portalu Spotify, oraz Tidal, do których wciąż dokładane są wybrane, największe przeboje minionej epoki, jak też współczesne hity, abyście zawsze i wszędzie mieli ulubiną muzykę w sowim zasięgu, bo jak głosi nasz slogan „Muzyka jest dobra na wszystko”.

Niestety, okazało się, że szybkie wyszukanie treści w social mediach jest sprawą dość trudną, wyszukiwarki okazały się przeciążone, wyniki niedokładne, a same posty pisane przez nas potrafią po prostu znikać 😉. Zbierane przez nas informacje znikają gdzieś w czeluściach Facebooka i Internetu.
Dlatego postanowiliśmy zacząć wszystko od początku i założyć własną stronę internetową, bez „fajerwerków”, lecz z możliwością łatwego i szybkiego wyszukania interesujących Was treści, gdzie postaramy się zebrać to co stworzyliśmy do tej pory, jak też publikować na bieżąco nowe materiały stworzone przez nasz zespół. Zapewne potrwa to jakiś czas, ale chyba warto jest go trochę poświęcić. I tak, oficjalnie, 19 lipca 2021 roku wystartował nasz nowy serwis na stronie https://80902k.pl


Skoro mowa o zespole, to po krótce się przedstawimy:

Krzysztof Michałek vel Michnick – redaktor, dyrektor, administrator, webmaster oraz prezenter radiowy
Tomek Pastuszka – naczelny redaktor, administrator i moderator strony i grupy na Facebooku
Bolesław Oleski – redaktor, administrator i moderator grupy na Facebooku
Jolanta G. – redaktorka i moderatorka grupy na Facebooku
Ewa Pyrek vel South – moderatorka grupy na Facebooku oraz prezenterka w Radio RM80
Anna Szczepańska – moderatorka w grupie na Facebooku, prowadzi też własną grupę muzyczną Disco Dance 70-2001
Artur Góralczyk vel Arti – dyrektor i prezenter w Radio RM80, redaktor i konsultant muzyczny
Krzysztof Kubasik vel Kris – dyrektor i prezenter w Radio-80, przyjaciel i konsultant muzyczny
Adam K. vel Netmaniak – dyrektor i prezenter w Radio TOP80, przyjaciel, ekspert muzyczny
Robert Latoszewski – dyrektor i prezenter w Radio TOP80s, przyjaciel i główny konsultant w sprawach „Bohlenowskich” i spec od duetu Modern Talking, konsultant od italo disco, ekspert muzyczny

Przeczytaj na naszych stronach informacje o swoich idolach, oraz innych artystach i projektach muzycznych, sam(a) napisz post w ciekawostkami, które znasz lub wyszukałeś(aś) w internecie, książkach czy okładkach płyt. Każde z was może zostać redaktorem tego magazynu informacyjnego. Serdecznie zapraszam wszystkich pasjonatów muzycznych do współtworzenia z nami stron facebookowych i witryny internetowej.

Zapraszamy też do współpracy inne portale muzyczne oraz stacje radiowe.

Formularz kontaktowy oraz nasze komunikatory znajdziesz tutaj