JENNIFER LOPEZ „J.LO”

JLO

Jennifer Lynn Lopez, znana także jako J.LO, urodziła się 24 lipca 1969 roku, w Nowym Jorku. Jest amerykańską aktorką, piosenkarką popową, tancerką, projektantką mody, producentką i businesswoman.

JENNIFER LOPEZUrodziła się i wychowała w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku. jest córką Portorykańczyków, Guadalupe Rodríguez i Davida Lopeza. Jej matka jest nauczycielką w przedszkolu, a ojciec pracuje jako technik komputerowy. W wieku 17 lat zagrała pierwszą rolę w niskobudżetowym filmie Moja mała dziewczynka (My Little Girl, 1986), u boku Mary Stuart Masterson, jako Myra, młoda kobieta w ośrodku dla dziewcząt z problemami. Później wzięła udział w kilku mniejszych produkcjach, równocześnie rozwijając karierę tancerki u boku New Kids on the Block i Janet Jackson, a także w serialu In Living Color. W 1997 zagrała pierwszoplanową rolę w filmie Selena, za którą zdobyła nominację do Złotego Globu. Od tego czasu pojawiła się w kilkudziesięciu produkcjach, wśród których największy sukces odniosły Anakonda (1997), Cela (2000), Powiedz tak (2001), Pokojówka na Manhattanie (2002), Zatańcz ze mną (2004), Sposób na teściową (2005) i Jak urodzić i nie zwariować (2012). Specjalizuje się w komediach romantycznych, choć grała też w dramatach i dreszczowcach. Od 2006 zajmuje się produkcją filmów i seriali.

Oficjalny trailer filmu „Selena” w którym w rolę tytułowej bohaterki wciela się Jennifer Lopez.

„Bidi Bidi Bom Bom” z repertuaru Seleny Quintanilla-Pérez, w wykonaniu Jennifer Lopez z filmu „Selena” (1997).

W 1999 zadebiutowała w roli piosenkarki albumem pod tytułem. „On the 6”, który – podobnie jak promujące go single, osiągnął międzynarodowy sukces. W kolejnych latach ukazywały się jej kolejne nagrania i piosenki, które zdobywały pierwsze miejsca list przebojów. Po świetnie sprzedających się płytach „J.Lo” (2001), „J to tha L-O! The Remixes” i „This Is Me… Then” (oba 2002), to za sprawą kolejnych projektów muzycznych Lopez zaczęła sobie radzić komercyjnie coraz gorzej. Po zmianie wytwórni, w 2011 wydała album pt. „Love?”, z którym ponownie osiągnęła sukces. Promujący go singel „On the Floor” okazał się międzynarodowym przebojem i znalazł się na liście najlepiej sprzedających się singli wszech czasów. Szacuje się, że jej nagrania rozeszły się na całym świecie w około 75 mln egzemplarzy. Za działalność muzyczną zdobyła szereg nagród, w tym American Music Award i MTV Video Music Award. Była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy.Wystąpiła też w Polsce, 27 września 2012 zagrała jedyny koncert w naszym kraju, na PGE Arena Gdańsk w Gdańsku.

Dzięki działalności muzycznej i filmowej, a także seksapilowi Jennifer Lopez była tak popularna, że była aż uważana za ikonę. W latach 2000–2009 była często wymieniana przez głównych bohaterów w filmach i serialach m.in. „Kochane Kłopoty” (2000-2001), „Trzynastka” (2003) „Dziś 13 jutro 30″ (2004) czy „Historia Kopciuszka” (2004).
Jennifer Lopez była wymieniana przez wielu artystów jako idolka i wzór do naśladowania m.in. przez: Jessicę Albę, Pitbulla, Selenę Gomez, Kat De Lunę, Demi Lovato, Ritę Orę, Bebe Rexha, Cassie Ventura, Cameron Diaz, Nicole Kidman, bądź Gwen Stefani…

Na przestrzeni lat Jennifer Lopez ugruntowywała swoją pozycję nie tylko w branży muzycznej i filmowej, ale również w odzieżowej czy perfumowej. Artystka wydała liczne perfumy sygnowane jej własnym nazwiskiem, a linia ubrań „J.LO” która ujrzała światło dzienne po jej najbardziej sukcesywnej płycie w karierze o tej samej nazwie sprzedawała się na świecie jak świeże bułeczki.

Posiada własną kolekcję ubrań i kilkanaście zapachów, a także liczne kontrakty reklamowe. Zasiadała w jury programu American Idol (2011–2012, 2014-2016), następnie została jurorką w programie World of Dance (od 2017), którego jest także producentką wykonawczą. Jest znana jako filantropka, a poza tym jest najlepiej opłacaną latynoską aktorką w Hollywood. W 2011 zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety na świecie według magazynu People, a rok później Forbes nazwał ją najbardziej wpływową gwiazdą. Jej majątek szacowany jest na 150 mln dolarów.

Obiektem zainteresowania mediów przez całą karierę Lopez jest jej życie prywatne. Była trzykrotnie zamężna, a przez dwa lata tworzyła parę z Benem Affleckiem. Z trzecim mężem Marciem Anthonim ma bliźnięta, urodzone w 2008 roku, Maximiliana i Emmę. W latach 2017–2021 była związana z Alexem Rodriguezem.