KATE RYAN

KATE RYAN

KATE RYAN, właściwie Katrien Verbeeck, urodziła się 22 lipca 1980 roku w Tessenderlo w Belgii, jest belgijską piosenkarką muzyki pop i eurodance.

KATERIN VERBEECKLaureatka nagrody World Music Awards w kategorii Najlepiej Sprzedający się Artysta z Beneluxu, za sprzedaż ponad 3,5 miliona płyt na świecie. Reprezentantka Belgii w Konkursie Piosenki Eurowizji 2006 z utworem „Je t’adore”, który w kilka tygodni po premierze pokrył się złotem. Jej singiel „Désenchantée” znalazł się na 1 miejscu list przebojów w 32 krajach na całym świecie.

Jako nastolatka pobierała lekcje muzyki u swojej ciotki, która wykładała w konserwatorium. Uczyła się grać na gitarze i fortepianie, uczęszczała także do szkoły plastycznej. W wieku 16 lat zadebiutowała jako wokalistka, zaczynając od występów w małych klubach oraz współpracując z miejscową grupą Melt, grającą muzykę pop.

Profesjonalnie muzyką zajęła się od 2000 roku, nawiązując współpracę z producentami muzycznymi, Philem Wildem i Andym Jenseensem. Z ich pomocą nagrała i wydała w 2003 debiutancki album studyjny, zatytułowany „Different„. Na płycie znalazły się covery z repertuaru francuskiej piosenkarki Mylène Farmer, „Désenchantée” i „Libertine”. Utwory trafiły na szczyty list przebojów, dzięki czemu zyskała większą popularność. Płyta sprzedała się w nakładzie miliona egzemplarzy na całym świecie, a w Polsce otrzymała status platynowej płyty. W tym samym roku dziennik De Morgen ogłosił listę stu najpopularniejszych twarzy Belgii, plasując Ryan na piątym miejscu.

29 marca 2004 wydała drugi album studyjny pt. „Stronger„, który promowała singlami „Only If I”, „La Promesse” (francuskojęzyczny cover utworu „The Promise You Made” z repertuaru Cock Robin) i „Goodbye”. W tym czasie rozpoczęła też karierę w Stanach Zjednoczonych, gdzie w marcu ukazał się album „Stronger”.

11 sierpnia 2006 roku premierę miał najnowszy singel wokalistki – „Alive”, promujący trzeci album o tym samym tytule, wydany 15 września w Belgii. Na płycie znalazły się również single „All for You” oraz „That Kiss I Miss” (dedykowany zmarłej matce artystki). W tym samym roku Ryan została ambasadorką kampanii EUROGAMES 2007, której hymnem został utwór „We All Belong” (dedykowany społeczności LGBT).

W 2007 wydała dwa single: „Voyage Voyage”, będący coverem przeboju Desireless, oraz „Ella, elle l’a” (z repertuaru France Gall). Rok później premierę miał czwarty album studyjny wokalistki „Free„, oraz pierwsza płyta kompilacyjna „Essential„. „Ella elle l`a” była hitem w całej Europie. 8 sierpnia wzięła udział w Sopot Hit Festiwal, podczas którego odebrała złotą płytę za album „Free”. Trzy miesiące później Ryan otrzymała w Monako prestiżową nagrodę World Music Awards dla najlepiej sprzedającej się artystki z Beneluksu.

25 czerwca 2009 roku wydany został piąty album studyjny artystki „Electroshock„, który w dniu premiery znalazł się na 4 miejscu rankingu sprzedaży belgijskiego iTunes. Wokalistka poinformowała także, że „Electroshock” jest jej ostatnim albumem, a od tej pory planuje wydawania jedynie singli.

Od tego czasu wydała kilkanaście singli, gdzie ostatni, wydany w 2020 roku nosi tytuł „Holiday” i jest coverem wielkiego przeboju Madonny o tym samym tytule. Artystka nadała piosence świeżego brzmienia i wyjaśnia, że została poproszona o wykonanie swojej wersji hitu na potrzeby kampanii promocyjnej. Sama premiera piosenki, została przełożona ze względu na pandemię. Kate Ryan, była podekscytowana możliwością wykonania piosenki, w szczególności, że jest wielką fanką Madonny od dziecka.