KEN MARTINA

Ken Martina to artystyczny przydomek holenderskiego muzyka i producenta specjalizującego się w muzyce Italo Disco nowej generacji. Naprawdę nazywa się J.K. Van Der Bijl, mieszka w Ede, w Holandii, gdzie mieści się jego studio nagrań Beach Club Records.

Wytwórnia Beach Club Records, to tam powstają kompozycje Kena Martiny, znanego również pod wieloma innymi pseudonimami, w których partie wokalne śpiewane są przez Ken’a. Jest ich na tyle dużo, że z najbardziej znanych wymienić należy tylko kilka, np. Alan Brando, Aldo Lesina, Boy Blue, Captain Apollo, Michael Rimini, Miko Vanilla, Momento, Mr. Blue czy Rynar Glow. Chociaż Ken Martina stworzył setki albumów i singli pod różnymi pseudonimami, to jednak, jak do tej pory, nie powstał żaden pełny album, sygnowany jako Ken Martina, za to w wielu projektach ukazuje się jako autor, kompozytor, tekściarz i oczywiście producent. Jedyne, cyfrowe (EP), składankowe wydawnictwo, składające się z remixów utworów wydanych na singlach, ukazało się w 2022 roku. Ukazało się też kilkanaście singli pod jego pseudonimem artystycznym Ken Martina.

W skład teamu Beach Club Records wchodzą :
Ken Martina (producent, piosenkarz i założyciel BCR), odpowiedzialny między innymi za wokale Borisa Zhivago, Modern Boots, Mr. Blue, Limelight i wiele innych…
Elise Dean obsługująca wokale Dean Corporation, Modern Boots, Emy Care i Limelight.
Anna Jane odpowiedzialna za własny wokal i utwory.
Angelica Rose, śpiewająca wokale własne i R&M.
Naomi C. odpowiada za wokale Divy Firaro, Elissy Rovetta i… Naomi.
Roberto Lee, zaangażowany przez BCR od 2015 roku, jest odpowiedzialny za wokale Roby’ego, Mike’a Rocka, Chrisa Moona, Michaela i Italian Boya.

Ken Martina stworzył swój niepowtarzalny styl, a jego produkcje można rozpoznać w ciemno wsłuchując się w jakikolwiek utwór ze studia Beach Club Records. Swoje utwory zamieszcza też w cyfrowym sklepie muzycznym, pod adresem Bandcamp.com