LEE MARROW

LEE MARROW

LEE MARROW, pod tym pseudonimem ukrywał się Francesco Bontempi, urodzony 23 lipca 1957 roku w Marina di Carrara – włoski didżej, piosenkarz i producent muzyczny.

FRANCESCO BONTEMPI


Znany z takich utworów jak: „Shanghai” (1985), „Sayonara (Don’t Stop)” (1985), „Mr. Fantasy” (1986) oraz „Pain” (1989). Był producentem dwóch pierwszych albumów włoskiej formacji muzyki eurodance CORONA.

Francesco rozpoczął swoją muzyczną karierę w 1970 roku, jako perkusista w różnych lokalnych grupach. Od roku 1974 pracował jako DJ we włoskich klubach, w których zdobywał coraz większą popularność. W połowie lat 80 podpisał kontrakt na nagrania jako Lee Marrow.

Singiel „Shanghai” wyprodukowany przez Severo Lombardiego (Lombardoni Edizioni Musicali), znalazł się w pierwszej dziesiątce hitów w Niemczech i Szwajcarii, a także w Austriackim rankingu TOP 20. Następny singiel „Sayonara (Do not Stop)” zyskał uznanie w Niemieckich klubach disco. Kolejne single wydane w roku 1990, „Pain” i „Movin” nie osiągnęły już takich sukcesów.

W 1994 roku, Bontepi założył wraz z Brazylijką Olgą de Souza, duet „Corona”, którego singiel „The Rhythm of the Night” stał się hitem numer jeden we Włoszech i znalazł się w pierwszej dziesiątce hitów w wielu krajach Europy.

Darmowy licznik odwiedzin