MAURO

Mauro

Mauro Spessot, znany bardziej po prostu jako MAURO, urodził się 16 sierpnia w Kitzingen nad Menem, Niemcy, w rodzinie muzyków z Triestu (Italia). Pomimo naszej dociekliwości, nie ustaliliśmy jednoznacznie dokładnego rocznika artysty, który oscyluje gdzieś na przełomie dekady lat 50-60 dwudziestego wieku. W każdym bądź razie, urodził się w rodzinie muzyków, jego ojciec, Dario – wyuczony szef kuchni – był śpiewakiem operowym, nawet w słynnej Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

MAURO SPESSOT

W połowie lat 80 Mauro, nagrał kilka piosenek tanecznych, takich jak „Lady Africa”, „Ole Ole”. A jego piosenka „Buona Sera Ciao Ciao”, wydana w 1987 roku przez producenta Klausa Schmidta, zyskała dużą popularność w dyskotekach Europy i ZSRR i stała się jego największym przebojem i wizytówką.

Teraz Mauro wykorzystuje swoje talenty w nieco innej dziedzinie sztuki – gotowaniu, poszedł w ślady ojca – szefa kuchni. Jest właścicielem włoskiej restauracji „La Vigna” w Bad Essen.

W roku 2017, ponownie wszedł do studia nagraniowego, by wspólnie z Ryanem Parisem nagrać utwór, który zatytułowali „Buona Sera Dolce Vita” co jest połączeniem tytułów największych hitów obu panów.

Niestety, jak do tej pory, Mauro nie wydał żadnego krążka długogrającego, jedynie 7 singli. Jego największy przebój „Buona Sera Ciao Ciao” doczekał się wielu przeróbek, remiksów i coverów. Być może kiedyś, ktoś zechce wydać zbiór „The Best Mauro„, chyba, że sam artysta nagra jeszcze coś nowego, gdyż wciąż jest aktywny muzycznie i sporo koncertuje, między innymi w Polsce.