MAX HIM

Max-Him, o czym nie każdy wie, to muzyczny projekt Italo Disco, którego liderem był Niemiec, Florian Fadinger (ur. 6 maja 1960 w Monachium, zm. 16 stycznia 2013 w Monachium), który faktycznie nie wykonywał piosenek, a był jedynie twarzą oraz nadzorującym ten projekt muzyczny. Wraz z Włochem Guido Felicani stworzyli projekt muzyczny o nazwie Max-Him (Max Him). Florian, to bardzo ciekawy muzyk i tajemnicza postać w świecie muzyki Italo Disco.


Więc kto tak naprawdę śpiewał takie przeboje jak „Lady Fantasy”, to przykład piosenki, której słowa, mimo, że ułożone przez Włocha stanowią ciekawe zestawienie i oddają trochę męskiej dumy, czy „Japanes Girl”? Do dziś nie wiadomo, można ewentualnie tylko spekulować na ten temat.
Cała warstwa wokalna na albumach Max-Him została rzekomo wykonana przez włoskiego muzyka Romano Trevisaniego, podczas gdy Fadinger był publicznym wizerunkiem projektu.

No to pospekulujmy, jak donosi niemieckie wydanie Wikipedii, pierwszym wokalistą projektu był niejaki Massimo Vaccari, od imienia którego powstała również nazwa Max-Him, projekt powstał w zasadzie kiedy był już gotowy cały album „Danger – Danger” (1986) którego autorem był Romano Trevisani. Może ktoś z czytelników posiada większą wiedzę i informacje na temat Massimo czy Romano, może ktoś pomoże nam rozwinąć ten wątek. Kto był wykonawcą kolejnych przebojów projektu…? Do końca nie wiemy…

FULL ALBUM „DANGER-DANGER” (1986)

Florian Fadinger był w roku 1986 był menadżerem Svena Vaeta. Podczas jednego z telewizyjnych show we Włoszech poznał i zaprzyjaźnił się ze znanymi producentami Mauro Fariną i Giuliano Crivellente. Między 1986, a 1991 rokiem szacuje się że Florian sprzedał więcej niż 8 milionów egzemplarzy albumu „Danger Danger”. Do roku 2013 jako Max Him, Florian zajmował się zawodowo muzyką i pracował dla SAIFAM MUSIC w Niemczech.

W roku 2010, po 25 latach fani twórczości tego piosenkarza mogli się cieszyć oficjalnym CD zatytułowanym „Best of Max Him” wydany jako pierwsza z serii „80’s Disco Stars”, gdzie wspomniana piosenka „Lady Fantasy” występuje dwukrotnie. Na płycie znajduje się 13 nagrań w wersji long.
Na pewno nie będzie przesadą użycie słowa gwiazda nurtu Italo Disco, artysta który w ten nurt wniósł sporo bardzo dobrych nagrań!

Florian Fadinger zmarł 16 stycznia 2013 roku, w Monachium, w Niemczech, z nieznanych przyczyn. Pozostawił żonę i sześcioro dzieci. Jego ciało zostało poddane kremacji, został pochowany 24 stycznia 2013 roku.

 1. Lady Fantasy (Album Maxi Version)
 2. No Escape (Album Version)
 3. Japanese Girl (Maxi Version)
 4. Just A Love Affair (Cruisin’ Mix)
 5. Danger Danger (Album Version)
 6. Melanie (Album Maxi Version)
 7. Gentle Wind
 8. Cry For Me
 9. Lady Fantasy (Remix 87)
 10. No Escape (Vocal Maxi Version)
 11. Japanese Girl (Remix Maxi Version)
 12. Danger Danger (Maxi Version)
 13. Melanie (Remix)
 14. Lady Fantasy
 15. Japanese Girl (Intrumental)
 16. Danger Danger (Instrumental)
 17. G: Melanie (Instrumental)
 18. Just A Love Affair (A Nightmare Mix)
 19. Roadhouse Blues (Psychotic Version)