MR. ZIVAGO

Mr.Zivago, a właściwie to Massimo Rastrelli, charyzmatyczny włoski wokalista z chytrym wyrazem twarzy. Jego twórcza biografia sięga roku 1987, kiedy wówczas nieznany jeszcze jako Mr.Zivago, pracował z grupą Marco Maziniego.

W tym czasie Marco był odpowiedzialny za pisanie piosenek, a także za ich przygotowanie dla wytwórni BMS. Po napisaniu kolejnego singla, Mazini poprosił Massimo o wykonanie wersji demo utworu „Little Rusian”, przeznaczonego do wykonania przez innych wokalistów. W rezultacie, wszyscy byli oszołomieni wykonaniem Massimo i studio postanowiło wydać ostatecznie wersję nagraną właśnie przez Rastrelli. Tak powstał pierwszy i chyba największy hit Mr.Zivago „Little Rusian”.

https://youtu.be/bHTCmEYJY4Y

Massimo po tym sukcesie postanawia nagrać kolejną piosenkę jako Mr.Zivago, zatytułowaną „Tell By Your Eyes”, która rozchodzi się w nakładzie ponad 250 tyś egzemplarzy. Dzięki tym dwóm singlom stał się bardzo popularny na dyskotekowych parkietach Italii.

https://youtu.be/O11p4HQqqy8


Massimo w tym czasie pracował w korporacji jako technik, a swoją pasją, śpiewaniem, zajmował się w weekendy.

W roku 1989, w San Remo, na festiwalu wystąpił wraz z Marco Mazinim. Zdobyte uznanie i ciąg kolejnych występów sprawił, że Massimo porzucił pracę w fabryce i przyjął posadę na pełnym etacie jako gitarzysta w grupie Marco.

Oczywiście Massimo nie poprzestał na współpracy z jednym partnerem, w roku 1991 występuje ponownie w San Remo, tym razem w duecie z Umerto Tozzi (w tym czasie pracuje też nad wydaniem kolejnego singla „Love In Moscow”), a trzy lata później (1994) z Leonardo Baldi.

https://youtu.be/jCkWs0QXk0k

W roku 1995 jako Mr.Zivago wystąpił wraz popową divą Francescą Alotta w Hongkongu.
W rzeczywistości single wydawane pod pseudonimem Mr.Zivago, „Love In Moscow”, „Tell By Your Eyes” i „Little Russian” w Europie nie zostały zauważone, pomimo świetnej melodii, w tym czasie nie Europa była znudzona włoskim stylem i tylko zagorzali fani Italo Disco znali te single. Za to w Azji i krajach byłego ZSSR był naprawdę bardzo popularny.

Debitancka płyta Mr.Zivago została wydana właśnie w Japonii. Album obok sprawdzonych hitów zawierał także kompozycje „Sadness Is Like Snow” i „Yesterdey”, które nigdy nie zostały wydane jako single.

W 2005 roku Mr.Zivago wziął udział w międzynarodowym festiwalu „Disco 80”. W roku 2007 ukazuje się reedycja singla „Russian Paradise”.

https://open.spotify.com/album/1yoJwH2Zzdt7Hmjb6hbC8h


Massimo, Mr.Zivago, jest zagorzałym wielbicielem rosyjskiej kultury, dlatego tak wiele piosenek dotyczy Rosji.

Chociaż Massimo uważa, że muzyka jest jedyną pasją jego życia, wielbiciele wiedzą na pewno, że całe serce Rastrelli oddał swojej jedynej córce, Julii.