MROZU

MROZU

MROZU

MROZU, a właściwie to Łukasz Mróz. Urodził się 22 lipca 1986 roku, we Wrocławiu. Mrozu to polski piosenkarz, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów.

Od najmłodszych lat interesował się muzyką i starał się szlifować swój wokal. Jest absolwentem Zespołu Szkół nr 6 im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Uczęszczał do klasy o profilu teatralnym, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności wokalne. Studiował fizjoterapię w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu.

Występował w młodzieżowych musicalach w Teatrze Lalek we Wrocławiu oraz w Centrum Sztuki Impart. Jest laureatem konkursu Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda”. Współpracował z „Wozem” nad utworem „Jestem Imprezą”. Współpracował ponadto z wykonawcami, takimi jak DJ Kenneth, Mr. Kinglover, Natural Dread Killaz, Jamal, EastWest Rockers, Bob One, Junior Stress, Molesta Ewenement, K.A.S.T.A., Lilu, Wice Wersa czy White House.

W 2009 wydał debiutancki album studyjny zatytułowany „Miliony monet”, a tytułowy singiel z płyty stał się ogólnopolskim przebojem. W 2010 uczestniczył w jedenastej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami, w parze z Anetą Piotrowską odpadł w trzecim odcinku.
Również w 2010 wydał album pt. „Vabank”. W kolejnych latach wydał jeszcze trzy płyty, między innymi album „Rollercoaster” (2014), wydany przez Warner Music Polska. Przyniósł on przełom w karierze artysty, którego styl nieco dojrzał i zaczął oscylować wokół innych gatunków muzycznych. Oprócz popu słychać tu wpływy r’n’b, elementy chóru, organy Hammonda, rock’n’roll. Z albumu pochodzą przeboje: „Jak nie my to kto” (z Thomsonem z Afromental), „Nic do stracenia” (z grupą Sound’n’Grace), „1000 metrów nad ziemią”, „Poza logiką”, „Huragan”.


Kolejne albumy, to: „Zew” (2017) i „Aura” (2019).
Piaty album „Aura” nominowany był do nagrody Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Pop. Nagrania z albumu uzyskały status złotej płyty.

Jako ciekawostkę możemy podać, że przez jakiś czas Mrozu spotykał się z polską wokalistką Mariną Łuczenko (obecnie partnerką bramkarza Wojciecha Szczęsnego).