PHARAO


PHARAO to niemiecki zespół eurodance stworzony w Monachium przez Alexandra Hawkinga i DJ Stevie Steve’a w 1994 roku.

Zespołem przewodzili egipsko-indyjska wokalistka Kyra Pharao (Claudia Banerjee) (ur. 17 stycznia 1971) i amerykański raper Deon Blue (ur. 20 stycznia 1970).

Pharao wydał dwa albumy studyjne, „Pharao” (1994) i „The Return” (1998).

Ich debiutancki singiel „I Show You Secrets” osiągnął 6 miejsce na niemieckiej liście przebojów singli Media Control Charts w ciągu kilku tygodni od jego wydania, ostatecznie zdobywając złotą płytę. Singel znalazł się również na listach przebojów w innych krajach europejskich, w tym w Szwajcarii i Austrii. Ich drugi singiel „There Is a Star” był kolejnym hitem osiągającym 8 miejsce na niemieckiej oficjalnej liście singli, który przyniósł im kolejną złotą płytę. „There is a Star” odniósł również sukces w krajach takich jak Szwajcaria i Szwecja i osiągnął 43 miejsce na UK Singles Chart. Ich debiutancki album, „Pharao”, osiągnął 23 miejsce na niemieckiej liście albumów. Trzeci singiel „World of Magic” nie był tak udany jak dwa pierwsze single, jednak wszedł do Top 30 zarówno w Niemczech, jak i Szwecji.

W 1997 roku, po prawie dwóch latach milczenia, wydali swój kolejny singiel, choć bez Deona Blue’a, który do tego czasu opuścił zespół. Singiel „Temple of Love” osiągnął 36 miejsce na niemieckiej liście przebojów i osiągnął 7 miejsce na fińskiej liście singli. Ich kolejny singiel, „Once Upon A Time”, nie znalazł się na listach przebojów w Niemczech. Drugi album Pharao „The Return” został wydany na początku 1998 roku, ale pomimo wysiłków zespołu, nie osiągnął sukcesu na listach przebojów poprzedniego albumu.

Według ich byłej agencji zarządzającej, Pharao rozwiązało się w 2001 roku.

Jednak w 2014 roku Kyra Pharao powróciła na czele grupy i koncertowała ze wszystkimi swoimi starymi piosenkami, wraz z księciem Damienem, który został wybrany na nowego rapera Pharao.

W 2015 roku ukazał się album kompilacyjny pod nazwą „Best Of 1994 – 1998”, wszystkie utwory zostały zremasterowane cyfrowo. Nie został on jednak wydany przez wytwórnię płytową, więc możliwe jest tylko zdobycie albumu na specjalnych wydarzeniach i koncertach na żywo zespołu lub w formie elektronicznej na platformach streamingowych.

Pharao & Siam

Na początku 2016 roku książę Damien opuścił grupę i został zastąpiony przez Siam.

KYRA PHARAO czyli Claudia Banerjee

Urodziła 17 stycznia 1971 roku w Kairze. Jej matka jest Egipcjanką, a ojciec Hindusem. Ma młodszą siostrę o imieniu Melina.
Kyra ma 158 cm wzrostu. Po rozwodzie rodziców (miała zaledwie 10 lat) przyjechała do Monachium. W tym czasie naprawdę czuła się samotna, więc zaczęła śpiewać przed lustrem swojej sypialni. Potem zaczęła śpiewać w chórach. Następnie przez 5 lat studiowała muzykę klasyczną i 10 lat baletu. Potem jej głos był wystarczająco silny, by śpiewać solo w kościołach…

Miała 24 lata, kiedy stworzono PHARAO. Została wokalistką projektu w ciągu 3 godzin: „Rekomendacja, rozmowa, podróż do studia… hitem” – wyjaśnia w jednym z wywiadów. Przyczyniła się również do pisania piosenek dla projektu. Kyra wkrótce porzuciła swoją poprzednią pracę w agencji reklamowej, aby dać swój pełny etat grupie. Stała się miłośniczką węży, była właścicielką pytona Pythi (aka Petit), tego, który możemy zobaczyć w klipie „I Show You Secrets”.

W latach 2002-2005 miała rezydencję w Los Angeles.

W 2003 roku głos Kyry został wykorzystany w projekcie Seven do singla „Spaceman Came Travelling„.

Rok 2004, Kyra przygotowuje solowy album. Zajmuje się również produkcją i promocją nowicjuszy w branży muzycznej. Nagrywała reklamy dla znanych marek, takich jak Disney, Marienhof, Blue Mobile i Tricontes. Współpracowała z Uwe Hackbarth, Pro7.

W roku 2005 pracowała jako trener wokalny dla międzynarodowych zespołów w Universal Music i pracowała gościnnie przy kilku projektach house dla Diamondhouse Records.

W roku 2014 Kyra rozpoczyna pracę dla Radio Energy w Monachium i ponownie dołączyła do Pharao.

Obecnie mieszka w Monachium.