SWEET CONNECTION

Sweet Connection – duet zachodnioniemiecki grający muzykę nurtu Italo Euro Disco.
Lata działalności tej grupy przypadają na okres 1988-1990. Pierwotny skład tego zespołu to: June LaVonne Polichio i Inge Schaubschläger, a w późniejszym okresie: Billie Joe i Sue Dixie (pseudonimy).

SWEET CONNECTIONKariera duetu była krótka, ale bardzo udana, a ich nagrania rządziły na parkietach nie jednych europejskich dyskotek.
Dorobek artystyczny zespołu, to zaledwie 4 single, nie mniej wszystkie stały się hitami list przebojów i obecnie zaliczane są do klasyki tego gatunku!


Na wielkie uznanie zasługują piosenki „Need Your Passion”, oraz „Heart to Heart”. Za ich muzycznym sukcesem stał nie kto inny jak producent Luis Rodríguez twórca sukcesów – C.C. Catch, czy panów z Modern Talking. Zaś autorem tekstów był niejaki Reinhardt Frantz piszący m.in. dla zespołów popularnych w tamtym okresie jak New Baccara, Casablanca, czy Pepper Girls.

Wizerunek zespołu w początkowej fazie jego powstania opierał się na kontraście Black and White, czyli brunetki (June) i blondynki (Inge) – dwóch seksownych kobiet.
Po ukazaniu się ich drugiego singla „Dirty Job”, zostały one zastąpione dwoma blondynkami: Billie Joe (Billie Kaman) i Sue Dixie.

Zespół rozpadł się w roku 1991.
Dalsze losy dziewczyn… jak i dlaczego zespół zakończył muzyczną karierę nie są do końca znane.

Choć nigdy nie został wydany oficjalny album zespołu, podczas trwania ich kariery, to w 2008 roku album ukazał się kompilacyjny album zatytułowany, tak jak ich debiutancka piosenka „Need Your Passion„, został wydany przez niezależną wytwórnię płytową DWS Records. Zawierał wszystkie single i remiksy grupy Sweet Connection.

Skąd inąd wiadomo, że brunetka pierwszego składu, June LaVonne, obecnie mieszka w Niemczech i nadal aktywnie angażuje się w muzykę pod pseudonimem Bonnie Benedict. Prowadzi również prywatny kurs nauczania języka angielskiego w Hamburgu.

DYSKOGRAFIA: