TATJANA


Tatjana Šimić, urodziła się 9 czerwca 1963 roku, znana również pod pseudonimem TATJANA, to chorwacko – holenderska modelka, aktorka i piosenkarka.

TATJANA
ŠIMIĆ


Šimić urodziła się w Zagrzebiu w byłej Jugosławii, ale wraz z matką i siostrą przeprowadziła się do Rotterdamu w 1979 roku. W latach 80, po wygraniu ogólnokrajowego konkursu modelek, rozpoczęła pracę jako aktorka i modelka. W Holandii, Belgii i Niemczech znana jest z roli Kees Flodder, córki z dysfunkcyjnej i antyspołecznej rodziny Flodder, która znalazła się w holenderskich filmach komediowych i serialu telewizyjnym w latach 80 i 90 ubiegłego wieku. Oryginalny film był popularny w Holandii, docierając do dwóch i pół miliona widzów.

Šimić, symbol seksu, pojawiła się na okładce Playboya siedemnaście razy w latach 1988-1996; trzynaście razy w wydaniu holenderskim i cztery razy w wydaniu niemieckim. W grudniu 2012 r. Po raz ostatni zagościła w świątecznym konkursie holenderskiego Playboya.

Šimić rozpoczęła karierę nagraniową w 1987 roku swoim pierwszym singlem „Baby Love„. Jej piosenka „Chica Cubana” z roku 1988 stała się hitem w Europie, a rok później w 1989 roku pojawił się kolejny hit „Awaka Boy„.W 1992 roku nagrała wersję „Can not Take My Eyes Off You” z holenderskim piosenkarzem Gerardem Jolingiem.
Jej pierwszy album został wydany w 1993 roku i zawierał hit „Feel Good„, który osiągnął pozycję 25 w Holandii na Top 40. Jej najbardziej znana piosenka „Santa Maria” została nagrana i wyprodukowana przez Mike’a Stock i Matta Aitken ze spółki autorskiej Stock Aitken Waterman i stała się międzynarodowym hitem tanecznym. Osiągnęła najwyższą notę na 40 miejscu na brytyjskiej listy Singli we wrześniu 1996 roku. Singiel „Calendar Girl” (1996) nie odniósł takiego samego sukcesu.

Pełny album wyprodukowany przez wewnętrznych producentów Stock & Aitken, Dave Ford, Julian Gingell i Peter Day o nazwie „New Look” został wydany w Japonii (pod tytułem Santa Maria) i Holandii. Zawierał on single, „Santa Maria”, „Calendar Girl” i nowe single „First Time” i „Sweet Sweet Smile”.

Od tego czasu wydała kilka singli tanecznych, z których piosenka „Baila Baila” dotarła do holenderskiego Top 40 na miejscu 24 w 2001 roku.

W 2008 roku Tatjana powróciła na scenę muzyczną z holenderską piosenką „Ik Laat Je Gaan”, coverem chorwackiego artysty Tony’ego Cetinskiego „Blago Onom Tko Te Ima” . Piosenka była największym holenderskim hitem Tatjany, który do tej pory osiągnął #11 w Dutch Singles Chart.

Darmowy licznik odwiedzin