TQ – NADINE NGUYEN

TQ to piosenkarka, która urodziła się w Wietnamie jako Truc Quynh – stąd jej artystyczny przydomek, następnie wyemigrowała do Kanady, skąd ostatecznie przeniosła się do Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Tam też poznała producenta i reżysera muzycznego Ian’a Nguyena.


Odtąd też oficjalnie nazywa się Nadine Nguyen. Razem z Ian’em stworzyli swego rodzaju muzyczny duet jako DJ BPM. W 2012 roku nagrywa swój pierwszy wielki przebój „Let’s Go To Tokyo” przy współpracy z wytwórnią Space Sound Records (SSR). Nagrywając singiel do współpracy zaproszono wielu artystów, muzyków i producentów z kręgu Italo-Disco, takich jak Mirko Hirsch, Trans-X, Michiel Van der Kuy, Axel Breitung czy Marco Rochowski. Dosyć szybko ukazywały się kolejne przeboje, gdzie TQ śpiewała w duecie z legendami muzyki Italo Disco, między innymi z Lindą Jo Rizzo, Fancy’m, Kristianem Conde, Trans-X, Fredem Venturą i Kenem Laszlo…

19 grudnia 2014 roku nakładem niemieckiej wytwórni ZYX Music ukazuje się debiutancki album „Out Of The Shadows – The Album”, na którym umieszczono wszystkie dotychczas znane piosenki TQ.
Album wzbogacono też płytą DVD z wszystkimi teledyskami, które nakręcił Ian Nguyen. TQ jest pierwszą Wietnamską artystką, która nagrywa dla Niemieckiej wytwórni ZYX Music. Na tym albumie znalazły się dwa utwory napisane przez Galaxy Hunter (Polska) „Let The Night Remain Forever” i „Leave It All Behind” wykonany w duecie z Rofo (John Sauli).

Niedługo po tym Nadine ogłasza, że raczej nie zamierza kontynuować swojej kariery muzycznej. Fani nie dali jednak za wygraną i masowo wspierali wokalistkę, czego owocem była kolejna produkcja w roku 2015 w duecie z Lindą Jo Rizzo do nowej wersji piosenki „Life Is A Story” – oryginalnie polskiej piosenki „Bajka” grupy Setus.

W 2016 roku nagrywa kolejny numer ze skandynawską grupą Italove. „I Need Your Love” od razu staje się przebojem, na który czekali jej fani. A zatem jeszcze usłyszymy o pięknej wokalistce rodem z Wietnamu, która stała się prawdziwą ikoną Nowej Generacji Italo Disco.

Jest bardzo popularna w takich krajach jak Meksyk, Węgry, Rosja, Serbia i oczywiście Polska.

Singiel „Inferno” TQ nagrała z polską formacją Galaxy Hunter w grudniu 2016 roku. Teledysk do tego utworu kręcony był na pustyni Moajove w Stanach Zjednoczonych.

23 sierpnia 2018 roku TQ poinformowała wszystkich fanów za pośrednictwem Facebook’a o powrocie z nowym singlem, który zrealizowała dzięki swoim przyjaciołom. Nowa piosenka nosi tytuł „It’s Over” (To koniec). Oby nie był to tytuł proroczy i nie dotyczył dalszej kariery artystki z wietnamskim rodowodem.

Jak się okazało, nie był to ostatni singiel wokalistki, ostatnim wydanym przez Nadin singlem, jest utwór „Island Girl” nagrany w roku 2020 w duecie wraz z Kristianem Conde.

Natomiast za jej największy hit, wg wielu fanów Italo Disco (w tym i moim), uchodzi piosenka nagrana w 2014 roku, w duecie z Lindą Jo Rizzo, tytułowy utwór z jedynego, jak do tej pory albumu „Out Of The Shadows”

Fani nowej generacji italo disco zapewne czekają na jej kolejne piosenki, mamy nadzieję, że po ponad dwuletniej przerwie TQ znowu pokaże światu swoje nowe utwory, że to nie „It’s Over”…